Magia Księżyca

Jednym z ważniejszych czynników, który należy wziąć pod uwagę planując przeprowadzenie rytuału magicznego, jest faza, w jakiej w danym czasie znajduje się Księżyc. Niezależnie od systemu, który praktykujemy, energia Księżyca może w znaczący sposób wspomóc skuteczność naszych działań (zwłaszcza wtedy, kiedy nasze praktyki są ściśle zsynchronizowane z rytmem Księżyca), ale może nam też w tym przeszkodzić, uniemożliwiając osiągnięcie celu, jaki w danym rytuale przed sobą stawiamy. Oczywiście zdarzają się sytuacje, kiedy nie mamy możliwości i czasu czekać na odpowiednią fazę Księżyca, jednak wówczas musimy liczyć się z tym, że przeprowadzenie danej praktyki magicznej będzie wymagało od nas zwiększonych pokładów energii własnej. Warto także pamiętać, że cykle Księżyca nie tylko oddziałują na konkretne rodzaje magii, ale mają także istotny wpływ na nasze samopoczucie, a co za tym idzie- na rodzaj i siłę naszej psychicznej mocy.
Przybywający Księżyc- od nowiu po pełnię Czas odpowiedni do rzucania zaklęć i odprawiania rytuałów mających na celu pomnożenie (czegokolwiek, np. pieniędzy) czy nasilenie (np. miłości). Na przykład: – zdobywanie wyznaczonych celów (np. w karierze zawodowej); – zapewnienie dostatku i harmonii w życiu, powodzenia w podróży; zwiększenie mądrości czy przyciągnięcie natchnienia; – czary ochronne, rytuały płodności i uzdrawiania; – zaklinanie pogody w celu wywołania określonych zjawisk (aby je powstrzymać, należy rytuały wykonywać podczas ubywającego Księżyca).
Pełnia Księżyca Pełnia wzmacnia siły czarownicy – kiedyś wierzono, że czarownice wręcz żywią się światłem Luny i dzięki niemu są nieśmiertelne. Szkoda, że to jedynie pobożne życzenia. Faktem jest, że podczas pełni magia jest najsilniejsza. Ta faza Księżyca nadaje się najlepiej na wróżenie, wykonywanie rytuałów, których celem jest wzmocnienie sił psychicznych i zdolności umysłowych, a także odkrywających przyszłość czy nieznane aspekty rzeczywistości. Udają się w tym okresie: – wszelkie zaklęcia mające na celu wzmocnienie intuicji i zdolności zapamiętywania; – rytuały przywołujące prorocze sny, dary boskie, zapewniające domowe szczęście (i szczęście w ogóle); – zaklinanie duszy i przemiany psychiczne; – zdobywanie (wyznaczonych celów, miłości itp.) – wszelkie rytuały płodności. Ubywający Księżyc (od pełni po nów) Jest to czas nadający się na magię, która ma doprowadzić zaczęte rzeczy do pomyślnego końca. To okres korzystny na: – kontr magię, czyli odwracanie zaklęć czy uroków; – zaklęcia zmniejszające, przepędzające czy niszczące (np. likwidowanie chorób, odwracanie złej passy; egzorcyzmy);